Ostatnio byliśmy

Lubimy podróżowanie, dlatego też mamy nadzieję, że i w te wakacje odwiedzimy piękne zakątki Polski.

A oto lista miejsc, które odwiedziliśmy zeszłego roku:

  • Opole
  • Radom
  • Wrocław
  • Gdańsk
  • Kielce
  • Gliwice

Zwiedzać Gliwice nie można zapomnieć o Starym Mieście w Gliwicach. Można na Rynku wpaść na kawę z ciastkiem, bądź odpocząć w ogrodach bądź parkach przyrody. Rynek jest to centralne miejsce w Gliwicach, zobaczyć na Rynku można Ratusz, kamienice z XIX wieku, fontannę Neptuna i wiele pubów i kawiarenek.

Starówka gliwicka, jest także wspaniałym miejscem, bardzo często odwiedzanym przez turystów. Odwiedzić w Gliwicach można wiele pomników przyrody i nowoczesną Palmiarnię Miejską. Wielbiciele opery i teatrów, powinni odwiedzić Gliwicki Teatr Muzyczny, który powstał dość niedawno bo w 2001 roku. Niektóre występy muzyczne i teatralne organizowane są w okolicach Ruin Teatru Miejskiego. Będąc w Gliwicach warto zwiedzić Zamek Piastowski, muzeum Radia i sztuki Mediów, Radiostację, Kościół apostołów św. Piotra i Pawła oraz Park Fryderyka Chopina.

Opole, to miasto znane z corocznych festiwali muzycznych, ale nie tylko. Opolski Ratusz w początkach powstania był drewnianą budowlą, a już w XV wieku, stał się murowanym zabytkiem do dziś chętnie odwiedzanym przez turystów w Opolu. Opolski Rynek, to miejsce tętniące życiem przez cały dzień. Jest on urządzony z barokowym przepychem, z pięknymi kamienicami zbudowanymi w XIX i XX wieku. A oto kilka kamienic opolskich, które warto zobaczyć:

  • Kamienica książęca
  • Kamienice 5,6,7 powstały one w około 1618 roku. Są to kamienice ze sklepieniami kolebkowo-krzyżowymi.
  • Kamienica 10, ma narożny wykusz, a zaś kamienica 11 to klasyczna opolska kamienica która powstała pod koniec XIX wieku.

Będąc w Opolu odwiedzić warto także Wzgórze Uniwersyteckie, jest to najwyższe wzniesienie w mieście. Osiąga ono bowiem ponad 165 metrów n.p.m.

Nie każdy pewnie wie, że popularna Piotrówka jest kolebką Radomia, jest to sztuczne wzgórze, ulokowane w Dolinie Mlecznej. Do dnia dzisiejszego po pięknym grodzie zostały tylko ruiny, ale właściwym miejscem w Radomiu jest Plac i Stare Miasto. Na Starym mieście odwiedzić warto Kościół pw. św. Wacława, Pomnik Jana Pawła II, Pomnik Czynu Legionów oraz Kościół Jana Chrzciciela.